مقالات, نرم افزار رستورانی

بهترین نرم افزار حسابداری رستورانی چیست؟

سیستم مالی رستوران

نرم افزار حسابداری رستوران یکی از پایه ترین امکانات مورد نیاز برای تجهیز کردن کافه و یا رستوران می باشد.

با استفاده از نرم افزار و مکانیزه کردن کسب و کار عملکرد خدمات شما به مشتری بهتر خواهد شد.

اما سوال اصلی در انتخاب نرم افزار حسابداری این است که با وجود تنوع در نرم افزارهای حسابداری مو

جود در بازار چه نرم افزاری برای صنف رستوران و کافه بهتر است و کاربری راحت و آسوده ای دارد.

در ادامه این مقاله از آشناحساب با ما همراه باشید تا در انتخاب بهترین نرم افزار حسابداری رستوران نکات مهمی را به شما عزیزان معرفی کنیم.

تا با اطلاع از ویژگی ها و نکات مهم، گزینه مناسبی انتخاب کنید.

برای موفقیت در صنف رستوران و کافه هم باید کیفیت غذای خوبی داشت و هم برای اجرای روال کار از تکنولوژی و تجهیزات فروشگاهی استفاده کرد تا هم نوبت دهی و فاکتور مشتریان به موقع ایجاد شود.

تصور کنید در یک رستوران شلوغ نوشتن دستی داده ها علاوه بر زمان طولانی میتواند ورود خطا و اشتباهات تایپی را نیز چند برابر کند.

ایجاد چنین اشتباهاتی در محاسبه مبلغ خربد مشتریان هم میتواند باعث از بین رفتن اعتماد شود و هم در موجودی و محاسبه سود و زیان مجموعه تاثیر گزار باشد.

داشتن یک نرم افزار حسابداری با خودکار کردن وظایف از ایجاد اشتباهات و خطاهای انسانی جلوگیری می کند و کنترل و ورود دستی اطلاعات را کاهش می دهد.

کلیه عملیات حسابداری با وجود یک نرم افزار راحت و آسان خواهد شد.

وشما به عنوان مدیر رستوران دغدغه مدیریت حسابداری را نخواهید داشت و تمرکز اصلی خود را در بخش مشتری مداری و غذاهای خوشمزه و با کیفیت خواهید گذاشت.

نرم افزار حسابداری رستورانی

ویژگی های بهترین نرم افزار حسابداری رستورانی چیست؟

از بین تنوع بالای نرم افزارهای کافه و رستوران اینکه چه معیارهایی  باید مد نظر ما باشد تا بتوانیم گزینه مناسبی را انتخاب کنیم امری مهم است.

با توجه به نیازهای هر مجموعه و کسب وکاری در بازار نرم افزار ها، تنوع محصول بسیار است پس ابتدا نیاز های کسب و کار خود را به طور کامل بشناسید و با توجه به آنها در خرید سیستم حسابداری و تجهیزات ورود کنید.

هماهنگی با سخت افزار ها:

از ویژگی های یک نرم افزار حسابداری رستورانی اتصال و ارتباط بی نقص با انواع سخت افزار ها و تجهیزات مکانیزه است تا با عملکرد بالا و سرعت و دقت مدیریت  فرآیند را انجام دهد.

تجهیزات جانبی یک سیستم نرم افزاری میتواند شامل بارکدخوان، لیبل پرینتر، ترازو و فیش پرینتر باشد که اسکن بارکد خوان از طریق سیستم انجام شود و فیش پرینتر به درستی فاکتور موجود در نرم افزار را چاپ و پرینت بگیرد.

دقت بالا و داشتن امکانات نرم افزار

نرم افزار کافه و رستوران باید بتواند همانند دیگر نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی گزارش های مورد نیاز مدیر مجموعه را فراهم کند.

مدیریت فروش، حسابداری فروش و مدیریت انبار رستوران نیز جزء امکانات مورد نیاز در یک رستوران است.

قابلیت شخصی سازی در نرم افزار رستورانی نیز از مواردی است که جزء مزیت یک نرم افزار حسابداری به حساب می آید.

سادگی و کاربری آسان

با توجه به حجم کاری بالا در رستوران ها و نداشتن دانش کافی حسابداری و مالی مدیریت و پرسنل مجموعه، لازم است که سیستم و تجهیزات یک مجموعه رستورانی به اندازه کافی آسان و کاربر پسند باشد تا وقت با ارزش مدیریت و پرسنل درگیر جزییات حساب و کتاب و محاسبات تخصصی حسابداری نشود.

پس یکی از آیتم های پر اهمیت در انتخاب نرم افزار حسابداری سادگی و سهولت کار با نرم افزار رستورانی است.

کارپرپسند بودن و ظاهر و گرافیک زیبا نرم افزار حسابداری به کارکنان و پرسنل مجموعه کمک میکند تا ارتباط راحت و ساده تری با نرم افزار حسابداری برقرار کنند.

ایمن و قابل اعتماد بودن

یک سیستم مدیریت حسابداری رستوران حتما باید ایمن باشد و از ویژگی های امنیتی در محافظت دیتای حساس مشتریان و اطلاعات مالی مورد اطمینان باشد.

در صورت بروز هرگونه مشکل امکان بازیابی اطلاعات و رفع مشکلات به راحتی وجود داشته باشد.

نرم افزار کافه و رستوران

انواع نرم افزار حسابداری رستوران

نرم افزار های حسابداری برای انواع مشاغل و بسته به نیاز های آنها، طراحی شده است. در این میان یکی از کاربردی ترین نرم افزار های حسابداری، مربوط به رستوران ها و یا حتی کترینگ هاست. ویژگی های نرم افزار حسابداری رستوران باعث می شود که انجام امور مالی و حسابداری به صحیح ترین شکل ممکن انجام شود و مدیریت مشتریان نیز بهبود یابد.

نرم افزارهای حسابداری رستوران با توجه به ویژگی ها، به دو نوع Peach Works و Hot Schedules تقسیم می شوند. مورد اول شامل نرم افزار هایی است که تمامی بخش های رستوران را می تواند مدیریت کند اما بخش دوم، تنها یک بخش از رستوران را پوشش می دهد. هنگام خرید نرم افزار حسابداری رستوران باید توجه داشته باشید کدام نوع مناسب کسب و کار شماست و کارایی بیشتری برای شما خواهد داشت.

کلام آخر
نرم افزار حسابداری رستوران باعث می شود قسمت های مختلف مالی و حسابداری رستوران خود را بهتر مدیریت نمایید.
بهره مندی از ویژگی ها و مزایای یک نرم افزار حسابداری رستورانی، به کسب و کار شما کمک می کند تا با داشتن تجهیزات مدرن و به روز در رستوران و کافه، تمرکز اصلی خود را در بهبود کیفیت غذا قرار داده و نگران سیستم مالی و حسابداری خود نباشید.

اشناحساب| مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *