مقالات, نکات مهم در اداره فروشگاه

روش های افزایش فروش مغازه [5 نکته طلایی و کاربردی+ افزایش درآمد در مغازه ]

رشد فروش در مغازه

امروزه با توجه به سختی شرایط اقتصادی، افزایش فروش مغازه کاری بس دشوار است. مدیریت فروشگاه، مغازه و کسب و کار افزایش درآمد نیازمند تجربه و دانش کافی است و این سوال پیش می آید که چگونه می توان افزایش فروش مغازه را انجام داد ؟
در حال حاضر یکی از دغدغه های مهم صاحبان کسب و کار است که د ر این مقاله به بررسی آن می پردازیم.
تفاوتی ندارد که مغازه شما چه صنفی باشد، سوپرمارکت، لوازم لوکس و ودکوری، پوشاک، لوازم خانگی و مواد غذایی و.. همه اینها تنها راه درآمدشان فروش محصولات به مشتریان است که اگر با نارضایتی مشتریان و یا نبود مشتری روبرو شوند درآمد مورد انتظار خود را نخواهند داشت و از بازار کسب و کار خود در حوزه خود ناراضی هستند.
قطعا با افزایش دانش در حوزه فروش و کسب و کار به راهکارهای چدید افزایش فروش مغازه دست خواهید یافت البته باید بدانید که این راهکارها در زمان مناسب و شرایط مناسب منطقه ای و... باید صورت بگیرد.

 

راهکار شماره1 : ارائه محصولات خاص و انحصاری در منطقه فعالیت


در شرایط کسب و کار فعلی اگر دقت کرده باشید سطح شهر پر شده از مغازه های شبیه به هم، مثلا در شهر ما قزوین در یک خیابان معروف بیش از 6 مغازه سوخاری با شرایط پخت و ظاهر یکسان است.
مسلما چنین مغازه هایی فرصت چندانی برای ارائه محصولات خود به مشتریان نخواهند داشت و بعد از یک دوره با کسادی بازار و نبود مشتری روبرو خواهند شد.
اما در این بازار اشباع شده و رقابتی چطور محصول خاص و پر فروش داشته باشم؟
1- از شبکه های اجتماعی مثل اینستا و پینترست و غیره یک ایده جذاب برای ارائه محصولات خاص به مشتریان داشته باشید.
این بستر می تواتد اطلاعات بی شماری در رابطه با علایق و سلایق مشتریان به شما ارائه دهد.
معمولا در اینستاگرام محصولات خاصی پیدا می شود که کتر در سایت های اینترنتی و فروشگاه های فیزیکی دیده می شوند.
2- از قسمت دیدگاه ها و کامنت های کاربران ایده بگیرید.
سایت های بزرگ مثل دیجی کالا وپیج های بزرگ فروشگاهی در بخش نظرات و کامنت فضای بسیار کامل و کارآمد است.
علاوه‌بر این دیجیکالا قابلیت امتیاز دهی مشتریان به محصولات را هم دارد. پس برای پیدا کردن محصول مناسب به امتیاز محصولات در دیجیکالا و همچنین کامنت‌های خریداران هم توجه کنید. اگر محصولی را خواستید که اکثر کامنت‌ها در مورد آن منفی بود، بهتر است در تصمیم خود تجدید نظر کنید.

افزایش درآمد در مغازه

3- آینده نگر باشید
اگر رشد در حوزه کسب و کاری شما برایتان اهمیت بالایی دارد و کسب و کاری با کمترین رقیب را داشته باشید باید بتوانید پیش بینی کنید که در آینده چه محصولاتی ترند خواهد شد و چه محصولاتی بازار رو به خود اختصاص می دهتد؟
در این روش دیدن محصولات ترند از سایر مناطق یا کشور ها به شما کمک بی نظیری خواهد کرد.
یک نکته در بازار کسب و کار را به خاطر داشته باشید همیشه سعی کنید اولین باشید در این صورت دیگر شناخته شده هستید و می توانید به اعتماد و رضایت مشتریان خود مطمئن باشید.
4- به سمت خریدهای هیجانی مشتریان بروید
برخی از محصولات هستند که به صورت ناگهانی رایج می شوند و از محبوبیت بالایی در میان افراد پیدا می کنند این محصولات به دلیل هیجانات مشتریان از تقاضای بالایی برخوردار هستند.
اما به این نکته دقت کنید که فروش این محصولات به صورت مقطعی و ناگهانی اتفاق می افتد و بعد از مدت زمان نسبتا کوتاهی خریداری ندارد.
پس حتما دقت داشته باشید که جز اولین نفر باشید که محصول را تهیه کرده اید و فورا بفروشید و بعد از اتمام زمان اوج فروش آن محصول را خریداری نکنید.
محصول پرفروش مغازه خود را با سود و قیمت کمتر به مشتری ارائه دهید.
در این روش یکی از محصولات اصلی و پر تقاضا رو با قیمت کمتر از رقبا مثلا اگر قیمت 500 هزار تومن است را با قیمت 489.000 تومان به مشتریان بدهید تا مشتری شما از محصولات دیگر در مغازه هم خرید انجام دهد.

راهکار شماره2 :ایجاد یک فروشگاه اینترنتی مهمترین نکته در افزایش فروش مغازه

در شرایط کنونی و پیشرفت تکنولوژی که اکثر افراد با خرید های آن لاین و غیر حضوری خرید خود را انجام می دهند، نداشتن فروش آنلاین یک نمره منفی در افزایش درآمد محسوب می شود که باید جبران شود.
با ایجاد یک فروشگاه اینترنتی اعم از از فروشگاه اینترنتی عرضه انواع پوشاک، لوازم خانگی، لوازم التحریر و یا حتی سوپر مارکت می توانید به مشتریانی که قصد خروج از منزل را برای انجام خریدهای خود ندارد، ارائه خدمات نمایید.
در این حالت علاوه بر افزایش فروش مغازه کنترل و مدیریت آن برای خود شما نیز آسان تر خواهد شد.
از طرفی در تمامی روزهای سال اعم از تعطیل رسمی یا غیر رسمی و در ۲۴ ساعت شبانه روز می توانید به فروش انواع کالاهای مغازه خود در بستر اینترنت بپردازید و سود و منفعت اقتصادی قابل توجهی را بدست آورید

راهکار شماره3 : بهره بردن از تکنیک های روانشناسی در فروش

تکنیک های زیادی در دنیای فروش وجود دارد که ذهن مشتریان را تحت تاثیر قرار می دهد. با استفاده از این تکنیک ها که به بازاریابی عصبی نیز معروف است می توان تمایل مشتریان را در خرید افزایش داد و در نهایت فروش بهتری را تجربه نمود.
علاوه بر اینها حتی برخی از صاحبان مغازه ها و فروشگاه های بزرگ در مغازه خود با استفاده از تکنیک هایی چون قرار دادن سبدهای خرید بزرگ، قرار دادن محصولات جاذب کودکان در قفسه های پایین، قرار دادن محصولات مکمل در کنار یکدیگر و … سعی در افزایش فروش مغازه خود دارند و نتایج مثبتی نیز از توجه به این نکات گرفته اند.

راهکار شماره4 : قیمت گذاری مناسب

یکی از مهم ترین عوامل در افزایش فروش مغازه است. قیمت گذاری مناسب، باعث می شود که محصولات یا خدمات شما برای مشتریان ارزشمند باشند و آنها را ترغیب می کند که از شما خرید کنند.
برای قیمت گذاری مناسب، می توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید:
• تعیین هزینه های تولید یا ارائه خدمات
• تعیین ارزش محصولات یا خدمات برای مشتریان
• بررسی قیمت های رقبا
• استفاده از روش های قیمت گذاری مناسب

 

تکنیک افزایش فروش با روانشناسی

راهکار شماره5 : دکوراسیون و زیبا سازی مغازه

اگر زیبا سازی و دکوراسیون مغازه برای شما اهمیتی نداشته باشد به عبارتی به مشتری خود اهمیت نداده اید و شاید از بین چندین مغازه جذاب مشتری، مغازه های دیگری را انتخاب کند که این اصلا برای شما جالب نیست.
در حال حاضر استفاده از تابلوهای تبلیغاتی در شروع پروسه راه اندازی یک کسب و کار یکی از اولین و مهم ترین مراحل محسوب می شود.
کلام آخر:
امروزه مشتری مداری و افزایش فروش کار ساده ای نیست و با به کارگیری راهکارهای گفته شده و روش های نوین در جذب مشتری میتوان آن را ساده سازی کرد.
اگر صاحب یک کسب و کار هستید و فروشندگی محصول خاص و انحصاری را دارید.در این مقاله چند تکنیک از هزاران روش در دنیای بازار و کسب وکار را ارائه دادیم تا با این روش ها در حرفه ئخود تمرکز بیشتری داشته باشید.

علاوه بر دکوراسیون زیبا تجهیزات مدرن و مکانیزه و داشتن خدمات خوب و سریع به مشتریان نیز از اهمیت درجه بالایی برخوردار است.

 

صندوق مکانیزه فروشk2-j19

صندوق مکانیزه فروش k2-j19 بــا قطعــات داخلــی بســیار بــا کیفیـت، طراحـی مــدرن و عملکـردی فراتـر از انتظـار خیـال شــما را

صندوق فروشگاهی k2-i3

صنــدوق مکانیــزه فــروش K2-i3  صنــدوق مکانیــزه فــروش K2-i3 با قطعات داخلی بسیار با کیفیت، طراحی مدرن و عملکردی فراتر از

صندوق مکانیزه فروشگاهی k4-j19

صندوق مکانیزه فروشگاهی k4-j19 صنــدوق مکانیــزه فــروش K4-j19 بــا بدنـه تمـام فلــزی، بهره‌مندی از پردازشــگرهای قدرتمند intel و درگاه‌هـای خروجـی

صندوق مکانیزه فروشگاهی k4-i3

54,000,000 تومان
  صنــدوق مکانیــزه فــروش K4-i3    صنــدوق مکانیــزه فــروش K4-i3 بــا بدنـه تمـام فلــزی، بهره‌مندی از پردازشــگرهای قدرتمند intel و

صندوق فروشگاهی بایامکس K2 – J1900

قیمت اصلی 31,500,000 تومان بود.قیمت فعلی 30,000,000 تومان است.
  • پشتیبانی: از ویندوزهای 7 و 8.1 و 10
  • حافظه داخلی: 120 گیگابایت SSD
  • نمایشگر: تمام لمسی 15 اینچی TFT LED Backlight
  • امکان نصب نمایشگر دوم با اندازه 10 تا 12 اینچ
  • پردازنده: (CPU) Intel Celeron J1900 2.0Ghz Quad-Core
  • مقاوم در برابر: گرد و خاک و پاشش آب
تماس آشناحساب

1 دیدگاه در “روش های افزایش فروش مغازه [5 نکته طلایی و کاربردی+ افزایش درآمد در مغازه ]

  1. مسعود گفت:

    afarin matlab khobi bood

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *